• Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku w naszej szkole skupiliśmy się na tematyce ocieplania klimatu, którego celem było zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie. O czym powinniśmy pamiętać nie tylko podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie przenieśli nas w fascynujący świat naszej planety, przedstawili przyczyny i skutki ocieplania klimatu i konieczności podejmowania działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali i zaprezentowali część artystyczną: recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawili baśń ,,Smog" i krótką inscenizację ,,O ocieplaniu klimatu".

            Nawiązując do obchodów Dnia Ziemi, klasa VI zadbała o estetykę wokół szkoły wspólnymi siłami pracowali nad tym, by było miło i pięknie dla oka chłopcy odnowili drewnianą donicę, przygotowali również nowe i razem z dziewczynkami posadzili bratki.

          • Spotkanie z p. Marcinem Naruszczką

          • 20 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wybitnego zawodnika MMA-pana Marcina Naruszczkę. Marcin Naruszczka jest utytułowanym zawodnikiem sztuk walki (MMA), posiada liczne zwycięstwa na swoim koncie oraz jest inspiracją dla wielu młodych ludzi.

            Spotkanie z uczniami rozpoczęło się od wprowadzenia, w którym Pan Marcin podzielił się swoimi doświadczeniami zwiazanymi z uprawianiem sportu, dążeniem do realizacji założonych celów oraz walką z własnymi słabościami. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na temat doświadczeń, treningów oraz motywacji do osiągania sukcesów. Następnie odbył się trening. Pod okiem mistrza MMA uczniowie wykonali serię ćwiczeń, która pokazała im jak ważna jest wytrwałość i walka z własnymi słabościami. Pan Marcin podkreślił znaczenie motywacji, determinacji oraz pracy nad sobą w drodze do sukcesu. Spotkanie było inspirujące i motywujące dla uczniów.

            Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas, inspirujące przemówienie i wspólny trening. Słowa przekazane na spotkaniu na pewno zostaną zapamiętane i będą motywacją dla uczniów.

            Spotkanie było jednym z wielu działań profilaktycznych podejmowanych przez naszą szkołę w celu promowania zdrowego stylu życia, profilaktyki uzależnień oraz walki o swoje marzenia.

          • Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy?

          • Z takim problemem zmierzyli się uczniowie klasy 3 podczas kolejnych zajęć /16 IV/ w ramach projektu Uniwersytet Dzieci: Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? W krótkim filmie p. A. Gawor opowiedziała jakie umiejętności matematyczne pomagają w pracy projektanta ubioru. Zaprezentowała w jaki sposó zdjąć podstawowe pomiary jak: obwód klatki piersiowej, pasa, bioder oraz długość pleców. Uczniowie mając do dyspozycji miarę kraciecką, popularnie nazywaną centymetrem, przystapili do ćwiczeń praktycznych. Mierzyli obwód klatki piersiowej, pasa i bioder. Następnie na podstawie zdjęć omówiliśmy jak zmieniały się stroje sportowe na przestrzeni lat. Trzecioklasiści z łatwością wskazali różnice w tych strojach. Efektem końcowym tych zajęć było zaprojektowanie stroju sportowego z użyciem figur geometrycznych. Uczniowie otrzymali pakiet startowy, w którym były: 2 rodzaje trójkatów, 2 wielkości kwadratów i prostokątów oraz koło. Mogli wykorzystać od 10 do 20 figur. Powstały 3 ciekawe projekty. 

          • Wyjazd do Wyszkowa

          • 12 kwietnia Katolicki Teatr Edukacji zabrał nas do świata wyobraźni i magii. Dzięki fascynującej scenografii, grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom znaleźliśmy się w krainie czarów. 

            Uczniowie klas młodszych spędzili fantastyczne chwile podczas przedstawienia ,,Alicja w zaczarowanej krainie" w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie.

          • Wycieczka do lasu

          • 11 kwietnia 2024 r. uczniowie klas III wzięli udział wycieczce do lasu. O tym jak ważną rolę spełniają lasy i drzewa uczymy się od najmłodszych lat. Kwiecień to miesiąc, w którym odbywa się sadzenie młodych sadzonek różnych gatunków drzew. Mnóstwo wiedzy na ten temat przekazał nam leśniczy pan Andrzej Dańczyszyn. Poznaliśmy rodzaje drewna oraz techniki sadzenia drzew i sposoby rozmieszczania gatunków na uprawie. Dowiedzieliśmy się na jaką głębokość ma być wysadzony materiał oraz wszyscy zostali poinstruowani o zasadach bezpiecznego wykonywania prac. Pod czujnym okiem pana Andrzeja trzecioklasiści posługiwali się kosturem. Nie było to łatwe zadanie, ale wspólnymi siłami i we współpracy zasadziliśmy 56 sztuk sadzonek lipy przygotowanych przez Nadleśnictwo Wyszków. Pobyt w lesie to była dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą nas przyrodą, wzbogacania wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Pan Konrad wypatrzył miedziaka sosnowego, jest to gatunek chrząszcza, ciepłolubny, zamieszkujący zręby i prześwietlone drzewostany, głównie ciepłe bory sosnowe, rosnące na piaszczystych glebach. Natomiast Michał, miłośnik zwierząt, zauważył w szczelinie drzewa śpiącego nietoperza. Na zakończenie pracy odbyło się ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Nadleśnictwu Wyszków, panu leśniczemu Andrzejowi Dańczyszynowi i p. Konradowi za wspaniałą lekcję przyrody oraz poczęstunek, a rodzicom za pomoc w organizacji transportu.

          • XIX rocznica śmierci Jana Pawła II

          • 8.04 odbył się apel upamiętniający rocznicę śmierci naszego patrona Jana Pawła II. Uczniowie klasy 5a i 5b w montażu słowno - muzycznym przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Wielkiego Polaka oraz zaprezentowali fragmenty twórczości literackiej papieża. Na koniec cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała ulubioną pieśń papieża pt. "Barka". W ten sposób chcieliśmy oddać hołd największemu Polakowi wszechczasów. Jan Paweł II podkreślał, że w życiu ludzkim zawsze liczy się drugi człowiek. Jest dla nas wzorem do naśladowania i pragniemy postępować zgodnie z kierowanymi do nas przez Ojca Świętego słowami: " Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi".

          • Sadzimy las

          • 9 kwietnia klasa VIII na terenie Nadleśnictwa Wyszków w pobliżu Łowiska Jegiel, miała swój udział w akcji odnawiania lasu. Młodzi przyrodnicy chętnie i z ogromnym zapałem pracowali nad posadzeniem drzewek. Dzięki Panu podleśniczemu Tomaszowi Proć, zyskali sporą porcję wiedzy na temat gospodarki leśnej.

            Po krótkim instruktażu, uczniowie zostali dobrani w pary i po wyposażeniu w sadzonki, szpadle i kostury ruszyli do pracy. Praca nie była łatwa ale dobra organizacja i współpraca, zaowocowała sprawnym obsadzeniem przeznaczonych dla nich powierzchni. Uczniowie, również zadbali o czystość wokół nasadzonych drzewek. W nagrodę za super wykonaną pracę, czekał na nich poczęstunek na Kąciku Rekreacji. Teraz tylko czekamy na efekty. Dziekujemy panu leśniczemu Andrzejowi Dańczyszynowi oraz panu podleśniczemu Tomaszowi Proć.

          • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • 26 marca 2024r. w SP w Brańszczyku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zmagania odbyły się w dwóch grupach wiekowych: starszej oraz młodszej. W eliminacjach udział wzięli uczniowie ze szkół gminy Brańszczyk. 

            Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem na torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nad prawidłowością wykonania zadań czuwali nauczyciele oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Wyszkowie.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: 

            grupa młodsza: Amelia Gałka, Łucja Michalak, Mikołaj Gryś, Aleksander Pałubiński,

            grupa starsza: Szymon Tryc, Dorian Piórkowski, Błażej Kopytowski.

            W wyniku rewalizacji uczniowie z grupy młodszej, jak i starszej zajęli III miejsce w gminie. Zespół chłopców /Szymon, Dorian i Błażej/ najlepiej poradzili sobie z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Gratulujemy!

          • III Konkurs Matematyczno - Informatyczny im. Jerzego Różyckiego

          • 20 marca 2024r. w LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie odbył się konkurs matematyczny w trzech kategoriach:

            I kategoria wiekowa - klasy 4 - 5 szkoły podstawowej

            II kategoria wiekowa - klasy 6 - 7 szkoły podstawowej

            III kategoria wiekowa - klasy 8 szkoły podstawowej.

            Celelm konkursu było: rozwijanie zainteresowań matematycznych, pogłębianie wiedzy geometrycznej w różnorodnych dziedzinach: architekturze, sztuce, modzie i gotowaniu, rozbudzanie myslenia logicznego, doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych.

            W konkursie wzięli udział: Amelia Gałka, Zuzanna Bloch z kl. VA, Antoni Suchcicki z kl. VI oraz Tymoteusz Dyl i Kacper Szymański z kl. VII. I miejsce w II kategorii zajął Kacper Szymański, zaś III miejsce Tymoteusz Dyl. Uczniom klasy VII gratulujemy wysokich wyników w konkursie matematycznym im. J. Różyckiego.

             

          • Zwyczaje wielkanocne

          • W dniu dzisiejszym, czyli 27 marca, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, społeczność szkolna została wprowadzona w świąteczny klimat, dzięki prezentacji dotyczącej zwyczajów wielkanocnych. Po części teoretycznej, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, podczas wspólnego rozwiązywania quizu. Spotkanie zakończyło się życzeniami i słodkim akcentem. Wesołego Alleluja!

          • Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

          • 24 marca w każdej Parafii w gminie Brańszczyk rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2024. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Socik oraz Proboszczowie z poszczególnych Parafii. Miło nam poinformować o wynikach Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2024 Parafii Białebłoto.

            II miejsce Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie

            III Szymon Tryc uczeń kl. VI

            Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swe głosy na zwycięzców!

            Gratulujemy!

          • Wyjazd na musical "Kryptonim Druh"

          • Pierwszy dzień wiosny grupa naszych uczniów z klas V - VIII postanowiła spędzić patriotycznie, udając się do Ostrowi Mazowieckiej na musical "Kryptonim Druh" w wykonaniu Teatru Muzycznego Druga Zwrotka. Następnie wszyscy uczestnicy oddali się chwili relaksu w Ogródku Jordanowskim. Dziękujemy Panu Piotrowi Trentowskiemu za zaproszenie.

          • Witamy wiosnę

          • Witamy Cię Pani Wiosno!!! Tak bardzo tęskniliśmy za Tobą!

            Dziękujemy Piekarni Białebłoto p. A. i S. Ponichtera za chlebek na ognisko oraz Radzie Rodziców za pyszne soczki.

             

            Pierwszy Dzień Wiosny był okazją do wspólnej zabawy

            Laureaci konkursu ,,Pani Wiosna":

            I miejsce - Lena Walkowska kl. 0,

            II miejsce - Zuzanna Poplewska kl. 0,

            III miejsce - Milena Wolęcka kl. VII

            Wyrożnienie: Amelia Gałka kl. Va, Maria Gryś kl. IV i Dawid Włodarczyk kl. VII

            Konkurs Piosenki Uczniowskiej:

            Zwycięzcy - oddział przedszkolny

            Pozostali uczestnicy: Klasy I, II i III również zostali nagrodzeni. Gratulujemy!!!

          • Zajęcia otwarte - tworzymy palmy

          • Rodzice uczniów klasy III byli inicjatorami dzisiejszych zajęć warsztatowych. Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz Niedziela Palmowa stały się okazją do stworzenia pięknych palm wielkanocnych. Z przygotowanych przez mamy i wychowawcę kwiatów oraz pozostałych elementów jak: bukszpanu, tui, borowiaku, kolorowych zbóż, ozdobnych jajeczek, wstążek każde dziecko wykonało palmę, którą zaniesie w najbliższą niedzielę 24 marca do kościoła. Podczas tych zajęć bardzo ważna była współpraca, gdyż wykonanie palmy nie było prostym zadaniem. Efekt końcowy zachwycił wszystkich. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz pomoc w wykonaniu palm.

          • "Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

          • 19 marca w GCK w Brańszczyku odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka ". Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów. Maja Kasińska z kl. III, która zajęła I miejsce w kategorii klas I - III. "Samochwała" Jana Brzechwy w wykonaniu Mai była rewelacyjna. Kacper Szymański ucz. kl. VII, zajął II miejsce w kategorii kl. VII - VIII. Kacper recytował wiersz Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”. Gratulujemy! Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę i  gminę Brańszczyk w eliminacjach powiatowych w Wyszkowie, które odbędą się 26 marca 2024 roku.

          • Konkurs "Warszawska Syrenka" - eliminacje szkolne

          • 8 marca odbył się szkolny konkurs ,,Warszawska Syrenka". W eliminacjach szkolnych zwyciężyli:

            Kategoria klas I - III

            I miejsce zajęła Maja Kasińska

            II miejsce Michalina Ponichtera

            III miejsce Wojciech Sitek

            Wyróżnienie otrzymały:

            Nikola Gałązka i Wiktoria Kulasińska

            Kategoria klas IV - VI

            I miejsce Antoni Suchcicki

            II miejsce Gabriela Tomczak

            III miejsce Amelia Gałka

            Kategoria klas VII - VIII

            I miejsce Kacper Szymański

            II miejsce Milena Wolęcka

            III miejsce Amelia Pyśk

            Zwycięzcy pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach gminnych w Brańszczyku!

            Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu!

          • 8 marca - Dzień Kobiet

          • Dla Pań i dziewcząt, które znam, moc życzeń dzisiaj mam. Dużo zdrowia, szczęścia i miłości oraz kwiatów i radości. Niechaj się to niesie na cały kraj, dziś dla Pań wszystkiego naj... naj... naj... Śle: Męska część społeczności szkolnej.

          • Góra Grosza

          • XXIV edycja akcji charytatywnej "Góra Grosza" już za nami. Wolontariusze podliczyli przyniesione przez uczniów i nauczycieli monety. Łącznie zebraliśmy 17 884 sztuki monet, co dało 559,77zł. W akcji wzięło udział 23 osoby. Oto laureaci ,,Góry Grosza" w naszej szkole:

            I miejsce Szymon Tryc kl. VI - 2997 szt.

            II miejsce Szymon Rychlicki kl. 0 - 2881 szt.

            III miejsce Oskar Stolarczuk kl. III - 1510 szt.

            Wyróżnienia:

            Szymon Urbanik kl. I - 1251 szt.

            Aleksandra Szajda kl. VI - 1241 szt.

            Miłosz Ponichtera kl. II - 1043 szt.

            Pozostałe osoby otrzymały nagrody pocieszenia. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. 

          • Jak analizować wyniki badań krwi?

          • 1 marca uczniowie kl. 3 zrealizowali kolejne zajęcia projektu edukacyjnego w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Tym razem zastanawialiśmy się "Jak analizować wyniki badań krwi?. Temat wywołał zainteresowanie oraz dostarczył uczniom nową wiedzę. Każdy z nas miał pobieraną krew i otrzymywał wyniki, ale co oznaczały takie terminy jak: erytrocyty, leukocyty czy trombocyty? Dzisiaj szukaliśmy odpowiedzi na te oraz inne pytania. Przeprowadzone doświadczenia oraz zabawy „Jak osocze karmi krew?, Jak pracują czerwone krwinki?, Zwiadowcy i komandosi, Murarze – płytki krwi w bardzo przystępny sposób przybliżyły dzieciom funkcje składników krwi, za co odpowiadają w naszym organizmie. A jak wyglądają czerwone krwinki, białe krwinki, płytki krwi czy osocze oraz ile ich jest w naszym organizmie obserwowały na przygotowanych modelach w ogromnym powiększeniu. Analizując przykładowe wyniki badania krwi uczniowie ustalali czy są one w normie, czy nie. Jeśli nie, to co może powodować nadmiar lub niedobór wybranego składnika krwi? Jak się wtedy czujemy, na jakie choroby możemy zachorować? Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowaną kartą pracy oraz wszystkimi zabawami. Czekamy na kolejne odkrywanie tajemnic Matematyki – kto w pracy liczy, mierzy i waży?