• Przez ostatnie pół roku w szkole podstawowej w Białymbłocie odbywały się zajęcia w ramach projektu „Z Fundacją PZU po lekcjach” pod nazwą „Akademia twórczości”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Teraz My”. Głównym celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych uczniów szkoły wiejskiej poprzez zorganizowanie wielu różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, jakich szkoła nie posiada w swej ofercie. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach kulinarnych, językowych, sportowo-rekreacyjnych, wokalnych, rękodzielniczych, teatralnych, matematyczno-informatycznych oraz logicznego myślenia a także wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  Projekt stanowił doskonałą alternatywę dla spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży zwłaszcza po okresie długiej izolacji ze względu na pandemię. Młodzi mieszkańcy małych miejscowości chętnie spędzali wspólnie czas, rozwijali swoje zainteresowania oraz umiejętności społeczne. Wszystkie działania współfinansowane były przez Fundację PZU.