28 X na zajęciach uczniowie klasy IV własnoręcznie przygotowali i degustowali owocowe szaszłyki. Poznali też wartości odżywcze poszczególnych warzyw i owoców. Zajęcia przeprowadzono w ramach realizacji projektu "Dbam o zdrowie nie tylko w mowie."
Dbam o zdrowie nie tylko w mowie
- 3
Wizyta w piekarni
Dnia 28 października nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję odwiedzić piekarnię i zobaczyć na własne oczy, jak powstaje chleb. Dzieci dowiedziały się, jakie składniki są potrzebne do wypieku i jak wygląda praca piekarza od kuchni. Z wielką ciekawością wysłuchały, jak powstaje ciasto, a następnie trafia do gorącego pieca, by zamienić się w pachnące bochenki.
Na zakończenie tej słodkiej przygody czekała na nie pyszna niespodzianka – każdy przedszkolak otrzymał puszystego pączka!
Dziękujemy Panu Kamilowi Ponichterze za ciepłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia!
Występ cyrku "Szok"
25 X do naszej szkoły zawitał cyrk "Szok".
16
Szkoły pełne talentów
Kolejny raz przystąpiliśmy do akcji Lidla SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW! Zachęcamy do zbierania i przekazywania talenciaków dla szkoły.
*kupony przynosimy do wychowawców
Konkurs plastyczny "Ilustracja do książki"
W ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania uczniowie kl. 0 - III wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Ilustracja do książki" zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Po ocenieniu prac przyznano następujące miejsca.
Klasa "0"
I miejsce - Zofia Dąbkowska
II miejsce - Aleksandra Wolęcka
III miejsce - Julia Zając
Klasa I
I miejsce - Lena Piórkowska
II miejsce - Lena Walkowska
III miejsce - Dawid Pleński
Klasa II
I miejsce - Maja Maliszewska
II miejsce -Wiktoria Kulasińska
III miejsce - Michalina Ponichtera i Amelia Gałązka
Klasa III
I miejsce - Julia Gąsiewska
II miejsce - Nikola Gałązka
III miejsce - Karol Szredziński
Zwycięzcom gratulujemy!
Dzień Kundelka
25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji oddział przedszkolny i klasę I odwiedziła Betty. Wraz ze swoją opiekunką p. M. Szydlik przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego kontaktu z czworonogami.
30
Zdrowe soki
W ramach zagadnień programowych traktujących o walorach zdrowotnych owoców i warzyw uczniowie kl. 2 przygotowali smaczne soki owocowo - warzywne, które z chęcią degustowali. Wykonali również w grupach plakaty zachęcające do spożywania owoców i warzyw
wychowawca: Hanna Sobczyk
6
Ślubowanie klasy I
21 października 2024r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. W uroczystości wzięli udział: uczniowie klas „0” - III wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły p. Barbara Sowa, przewodniczący Rady Rodziców p. Daniel Tryc oraz rodzice uczniów kl. I.
15 pierwszoklasistów zaprezentowało się recytując wiersze i śpiewając piosenki. Uroczyście, przed pocztem sztandarowym ślubowanie złożyli: Marysia, Nikola, Hania, Natalia, Mikołaj, Lena P., Dawid, Zuzia, Igor, Szymon, Staś, Kacper, Lena W., Antek oraz Luiza. Tak brzmiał tekst ślubowania:
„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę! Będę się starał być dobrym kolegą/będę starała się być dobrą koleżanką, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”
Po złożeniu ślubowania p. dyrektor Barbara Sowa dokonała pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci wypowiadała słowa „Pasuję Cię na ucznia/uczennicę Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie”. Uczniowie klasy II dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowali napój - niespodziankę, który należało wypić i pięknie się uśmiechnąć. Następnie był czas na życzenia, gratulacje oraz upominki. Zadowoleni uczniowie klasy I odebrali ważny dokument - legitymacje szkolne. Wykonane zdjęcia na pewno będą miłą pamiątką tego ważnego dnia. Po oficjalnej części rodzice pierwszoklasistów zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.
Wychowawca klasy I - Anna Gałązka
79
Sprytni Rodzice - akcja Rady Rodziców
Przewodniczący Rady Rodziców p. Daniel Tryc zachęca do włączenia się w akcję! Szczegóły poniżej
Witam serdecznie.
Możemy z pomocą każdego, kto by miał ochotę zasilić budżet Szkoły-Rady Rodziców w bardzo ciekawy sposób - bez wyciągania dodatkowych pieniędzy z portfela.
Fundacja FaniMani od 2018 roku prowadzi Program Sprytni Rodzice. Współpracują z 1800 sklepami internetowymi, które dzielą się zyskiem. Płacisz za zakupy tyle co zawsze, a część kasy trafia do klasy. Średnio jest to 2.5% wartości zamówienia czyli np. kupujesz elektronikę albo robisz rezerwację hotelu czy tez inne zakupy, a określony na stronie FaniMani procent trafia do naszej szkoły. Każde zakupy do domu czy firmy to okazja do wsparcia naszej Szkoły.
Uzbierane dla Szkoly środki Fundacja FaniMani wypłaca jednorazowo w maju w formie darowizny na konto bankowe Rady Rodziców.
Co trzeba zrobić, żeby nasza Szkola dostała dodatkowe środki?
Zakupy na komputerze
Wejdź na stronę naszej szkoły: https://fanimani.pl/.../szkola-podstawowa-im-papieza.../ i kliknij “Dodaj rozszerzenie”, czyli Przypominajkę FaniMani. Jest to rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i innych, które ułatwia korzystanie z darowizn od zakupów - jednym kliknięciem aktywujesz darowiznę, a dodatkowo Przypominajka podpowie Tobie jakie sklepy współpracują z Fundacją FaniMani.
Zakupy na telefonie
Jeżeli dokonujesz zakupów poprzez telefon to możesz pobrać specjalną aplikację FaniMani dla Android i iPhone.
Login do aplikacji
danieltryc0@gmail.com
Hasło
123szkola
W przypadku pytań służę pomocą.
Proszę tez o rozesłanie do wszystkich rodziców jak również znajomych, przyjaciół rodziny.
Co najważniejsze logując się każdy widzi ilu jest darczyńców i jak rosną środki.
Spotkanie z pracownikami Stacji Epidemiologicznej w Wyszkowie
W piątek 18 października naszą szkołę odwiedziły panie ze Stacji Epidemiologicznej w Wyszkowie.
W ramach działań profilaktycznych przybliżyły uczniom zasady prawidłowego mycia rąk i zębów, oraz zdrowego stylu życia. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach jakie powodują kleszcze i sposobach zabezpieczenia się przed tymi groźnymi pajęczakami.
Dziękujemy paniom inspektorkom za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w życiu codziennym.
6
Wizyta w Centrum Orione w Brańszczyku
15 października uczniowie klasy ósmej z SP w Białymbłocie oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Zambrowa, wraz z opiekunami, w ramach realizacji działań wolontariatu odwiedzili podopiecznych Centrum Księdza Orione w Brańszczyku. W pierwszej części spotkania mogliśmy wysłuchać i wspólnie zaśpiewać kilka piosenek, np. Serce w plecaku, Matko moja ja wiem, Barka, Rozkwitały pąki białych róż, Kocham cię życie. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych i wykonaliśmy jesienne stroiki. Spotkanie nie tylko wprowadziło uczestników w pozytywny nastrój, ale także przypomniało o tym, że każdy człowiek jest wartościowy i ma prawo do szczęścia.
Dziękujemy uczniom i opiekunom ze szkoły w Zambrowie za wspólnie miło spędzony czas, dyrekcji i mieszkańcom Centrum Księdza Orione za miłe przyjęcie.
22
Wycieczka do Dęblina
W dniu 8 października 2024 roku uczniowie kl.7 i 8 wybrali się na wycieczkę do Dęblina. Mieliśmy okazję poznać historię polskiego lotnictwa, zobaczyć dokumenty, pamiątki archiwalne, umundurowania lotnicze typowe dla danego okresu historycznego, usłyszeć ciekawostki techniczne opowiadane przez przewodnika oraz obejrzeć dziesiątki samolotów, począwszy od tych najstarszych po najnowsze. Wielką atrakcją dla nas była możliwość wejścia na pokład samolotów.
Wyprawa przebiegała sprawnie, a i pogoda była znakomita. Z Dęblina udaliśmy się do Hangaru 646 w Warszawie. Uczniowie mieli okazję bardzo aktywnie spędzić czas w parku trampolin. Była to świetna okazja do integracji uczniów, a zarazem jedna z najlepszych lekcji wychowania fizycznego. Masa trampolin, tory przeszkód, zjeżdżalnie to super zabawa dla każdego.
Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji wróciliśmy do Białegobłota.
64
Dzień Edukacji Narodowej
Fotorelacja z DEN.
52
Święto Pieczonego Ziemniaka
9 października uczniowie klasy 1 wraz z wychowawcą oraz rodzicami mieli okazję wziąć udział w klasowej imprezie integracyjnej. Okazją ku temu był ziemniak, zwany również kartoflem, pyrą, grulą, bulwą, parabolą. Takie określenia spotkamy w różnych rejonach Polski np. w gwarze śląskiej, poznańskiej, góralskiej, kresowej czy na Kaszubach. Przyniesione przez pierwszaki kartofle powędrowały do ogniska, nad którym czuwał p. Krzysztof, aby po 40 minutach wyjąć upieczone ziemniaki. Z ulubionych potraw z ziemniaków dzieci wymieniały: kopytka, ziemniaki gotowane, pieczone, frytki, chipsy, placki ziemniaczane, kluski. Ziemniaki to składnik prawie wszystkich zup, można z nich wykonać wiele sałatek. W czasie imprezy dzieci miały okazję do współpracy ale i rywalizacji. Budowanie wieży, łapanie kartofla, rzut kartoflem do celu, sadzenie ziemniaków, turlanie liścia, kto szybciej zwinie kartofelka oraz wiele innych zabaw dostarczyło dzieciom wiele emocji oraz radości. Kolejnym zadaniem do wykonania było ułożenie poznanych do tej pory liter oraz cyfr z różnych okazów przyrody. Wyszły bardzo ciekawe prace. Chętni skorzystali ze ścieżki sensorycznej, niektórzy nawet na bosaka. Po tak intensywnej części spotkania przyszedł czas na wyjęcie ziemniaków z ogniska. Udały się wyśmienicie, zjedliśmy je ze smakiem. Następnym zadaniem było założenie klasowego ogródka. Każdy zasadził w doniczce jedną z roślin: cebulkę na szczypiorek, pietruszkę na natkę lub kwiatek pokrzywkę. Rośliny zanieśliśmy do klasy. Będziemy obserwowali ich wzrost. Ostatnim punktem naszej imprezy było spotkanie z leśniczym p. A. Dańczyszynem. Pan Andrzej opowiedział czym zajmuje się leśniczy oraz jakie domy szykują i zamieszkują zwierzęta. Korzystając z Przyrodniczego Kącika Edukacyjnego, który jest przy naszej szkole, mieliśmy okazję poznać domy ptaków, owadów oraz ssaków leśnych. Na zakończenie zajęć upiekliśmy kiełbaski oraz chleb. Przez te cztery godziny dopisała nam pogoda i mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas był okazją do zabawy, nauki oraz lepszego poznania się.
Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc i udział w zajęciach, p. A. Dańczyszynowi za ciekawą lekcję przyrody oraz p. Krzysztofowi za pomoc w przygotowaniu ogniska.
62
Jak się uczyć koncentracji?
Uczniowie klasy I rozpoczęli projekt edukacyjny z Uniwersytetem Dzieci w Klasie pod hasłem "Ciekwskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?". Za nami pierwsza rozgrzewka. 4 października próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na pytania związane z koncentracją. Co to jest koncentracji, dlaczego czasem trudno się skoncentrować, co nam przeszkadza, a co pomaga, jak poradzić sobie z niełatwym zadaniem. Wykonaliśmy kilka treningów koncentracji angażująć różne zmysły: wzrok, słuch, dotyk. Na przykładzie Franka - bohatera opowiadania, zwróciliśmy szczególną uwagę na emocje i myśli, które towarzyszą nam wtedy gdy mamy wykonać trudne zadanie. Przed pierwszakami wiele wyzwań, więc nabywanie nowych umiejętności jest niezbędne, aby poradzili sobie w różnych sytuacjach.
12
Integracja kl. 7
Spotkanie integracyjne klasy VII, rodziców i wychowawcy chwila oddechu od codzienności, czas beztroski oraz dobry humor i zabawa to coś, czemu oddaliśmy się dzisiejszego popołudnia. Trzech chłopców z klasy należy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Białebłoto: Michał, Dorian i Szymon opowiedzieli nam o swojej pasji, zaprezentowali strój oraz sprzęt pożarniczy. Gratulujemy zaangażowania! Byliśmy pełni podziwu. W miłej i przyjaznej atmosferze przy ognisku i rozmowach, wspólne chwile minęły szybko.
16
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Święto obchodzone jest corocznie 29 września. Obchodziliśmy go również i my w naszej szkole.
Głównym celem tego wydarzenia jest zachęcenie dzieci do obcowania z książkami. Regularne sięganie po książki przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę, rozbudza wyobraźnię, wspomaga pamięć, poprawia koncentrację, pozwala się zrelaksować.
Czytanie na głos ma wiele zalet, zarówno dla czytającego, jak i słuchającego. Dzięki głośnemu czytaniu: poprawia się wymowa i intonacja; poprawia się koncentracja; rozwija się słownictwo; łatwiej zrozumieć i zapamiętać czytany tekst; zwiększa się poczucie pewności siebie.
Zatem 30 września 2024r. uczniowie klas 0-III wysłuchali przeczytanych przez panią z biblioteki, panią z oddziału przedszkolnego i wychowawcę klasy II, utworów ,, Jak Wojtek został strażakiem” , ,,Krasnoludki” i ,,Pranie”.
6
Dzień Chłopaka
30 września świętują wszyscy panowie - duzi i mali, są szczęśliwi i zadowoleni cali, życzymy Wam samych słodkości oraz na każdym kroku radości! byście zawsze byli tacy szczęśliwi i mieli w swoim sercu spokój prawdziwy!
Życzy żeńska część społeczności szkolnej.
13
Pierwszaki bezpieczni na drodze
27 września klasa pierwsza spotkała się z bardzo ważną osobą. Był nim policjant p. Daniel Tryc, który omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniał również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz gdy coraz wcześniej robi się ciemno. Z panem Danielem udaliśmy się na spacer w okolice naszej szkoły. Zwróciliśmy uwagę na umieszczone znaki drogowe oraz próg spowolniający, które ostrzegają kierowców, że w pobliżu jest szkoła. Najważniejsza część naszego spotkania dotyczyła bezpiecznego przejścia przez ulicę. Każdy miał okazję w praktyce zastosować poznane zasady. Zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowcy zachowywali szczególną ostrożność widząc nas - pieszych. Obserwowaliśmy również natężenie ruchu w Białymbłocie Kobyla. W ciągu jednej minuty przejechało około 20 aut. Po powrocie do klasy rozpoznawaliśmy znaki drogowe, które następnie wykonywaliśmy.
Każdy dorosły powinien dawać dobry przykład dzieciom oraz rozmawiać z nimi o zasadach zachowania na drodze.
13
Dzień Jabłka
27 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców i wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się, w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na wstępie obejrzały film edukacyjny, rozpoznawały drzewa owocowe. Poznały budowę jabłoni, jabłka oraz cykl życia jabłoni. Brały udział w zajęciach plastycznych polegających na pokolorowaniu konturu jabłoni, następnie grupa uczestniczyła w zabawach sprawnościowych polegających na przenoszeniu jabłka na łyżce, talerzu. Na koniec obchodów grupa przygotowała pyszny sok z jabłek przy pomocy sokowirówki, który następnie degustowała.
12