• II Powiatowy Konkurs Ortograficzny "O pióro Kopernika"

          • W czwartek 27 kwietnia, dwie uczennice z klasy VIII – Julia Tryc i Magdalena Knap, wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O pióro Kopernika”, który odbył się w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.

            Honorowy patronat nad konkursem objęła dziekan wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr hab. Violetta Wróblewska oraz starosta wyszkowski Wojciech Kozon.

            Teksty dyktanda ułożyła Małgorzata Gębka-Wolak, prof. UMK.

            Po napisaniu dyktanda dziewczęta wzięły udział w warsztatach, które poprowadził Grzegorz Mrówczyński z Teatru Rampa.

            Julia Tryc zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!!!

          • Pasowanie na czytelnika

          • Dnia 24 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej i Publicznej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki. Uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz książki, drobne upominki i słodkości. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

          • Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego Alpaki z Różanej Zagrody w Filipach

          • 27 kwietnia ucz. kl. "0" - IV uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa wiejskiego Alpaki z Różanej Zagrody w Filipach. Na miejscu czekały na nas wspaniałe puchate alpaczki, rezolutne kózki i koziołki, kucyki oraz króliki. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu, Na zakończenie było ognisko i warsztaty z wykonywania magnesów z wizerunkiem alpaki. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły. Alpaki z Różanej Zagrody to miejsce, do którego chętnie jeszcze wrócimy.

          • Dzień Ziemi

          • Pod hasłem "Ziemia na krawędzi" przebiegały  w tym roku obchody Dnia Ziemi. W naszej szkole odbyła się akademia w wykonaniu ucznió klas IV. Uczniowie wcielając się w rolę Ziemi, wód, zwierząt wyraziły swój smutek zwwiązany z zanieczyszczeniem przez człowieka środowiska. Klasy I i II zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie p. dyrektor wręczyła wszystkim klasom dyplomy w podziękowaniu za wykonanie plakatów. Apel przygotowały p. A. Pękul, M. Parobczyk i M. Szydlik.

          • Apel przed Wielkanocą

          • 5 kwietnia uczniowie klasy IV B pod kierunkiem wychowawcy p. Katarzyny Teofilak przygotowali apel o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Usłyszeliśmy o tradycjach wielkanocnych. Ks. Andrzej Polakowski oraz p. dyr. Katarzyna Bloch złożyli wszystkim świąteczne życzenia. 

            Opiekunowie SK Wolontariatu przedstawili wyniki rodzinnego konkursu "Kolorowa Wielkanoc". 

            W kategorii kl. "0" - III:

            I miejsce - Miłosz Ponichtera

            II miejsce Aleksander Seroka i Oliwia Klicman

            III miejsce - Aleksander Rynk

            wyróżnienie - Natalia Kisiel i Julia Gąsiewska

            W kategorii kl. IV - VIII:

            I miejsce - Maja i Klaudia Ponichtera

            II miejsce - Zuzanna Śliz

            III miejsce - Łucja Michalak

            Pani dyrektor przedstawiła również wyniki głosowania na palmę wielkanocną, którą nasza szkoła zaprezentowała w konkursie gminnym. Zdobyliśmy I miejsce! Brawo!

            Gratulujemy!

             

          • Wycieczka do Ostrołęki

          • 31 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Ostrołęki. Zwiedziliśmy Muzeum Kurpiowskie, w którym także uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych - wykonanie palm. Następnie udaliśmy się do sali zabaw na małe szaleństwo.

          • Pola Nadziei 2023

          • 2 kwietnia 2023 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce środków finansowych na rzecz Hospicjum Domowego funkcjonującego przy parafii Św. Wojciecha w Wyszkowie. Kwesta przebiegała w ramach akcji "Pola Nadziei" pod patronatem Klubu Przyjaciół Wyszkowa w całym powiecie wyszkowskim.

            Zbiórka odbyła się również przed kościołem parafialnym w Białymbłocie.

            Dziękujemy: wolontariuszom: Magdzie, Julce, Milenie i Wiktorowi oraz darczyńcom.

          • TURNIEJ " BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO"

          • 4 kwietnia 2023 roku w ZPO w Brańszczyku odbył się konkurs poświęcony tematyce "Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym".

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6.

            - Milena Wolęcka

            - Błażej Kopytowski

            - Kacper Szymański

            Po emocjonujących zmaganiach na torze przeszkód, testach wiedzy oraz udzielaniu "pierwszej pomocy" nasi uczniowie zajęli ZASZCZYTNE 3 miejsce !

            - Zawodnikiem turnieju został wybrany uczeń naszej szkoły -

            Błażej Kopytowski !

            Gratulujemy !!!

            Uczniów do konkursu przygotowali:

            p. Ala Obudzińska

            p. Łukasz Augustynik

          • Gminny Konkurs Ortograficzny

          • 3 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej w Brańszczyku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 16 uczniów, z 6 szkół z terenu gminy. Patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Brańszczyk. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Tryc, Magdalena Knap i Wiktor Dańczyszyn. Uczniowie zostali wyłonieni do etapu gminnego po szkolnych eliminacjach. Po podsumowaniu etapu gminnego uczennice naszej szkoły zajęły następujące miejsca: 1 miejsce – Julia Tryc i 2 miejsce – Magdalena Knap, które 13 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę i gminę w finale wojewódzkim konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie.

            Uczennice do konkursu przygotowała pani Jolanta Nasiadka.

          • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

          • 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji zakładając tego dnia kolorowe skarpetki nie do pary, przeprowadzona została pogadanka, prezentacje dla klas starszych oraz zabawy ruchowe dla młodszych uczniów.

            Realizacja projektu "Każdy inny, wszyscy równi ".

          • Giełda przyjaznej wymiany

          • Po raz kolejny zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w akcji SK Wolontariatu Giełda Przyjaznej Wymiany. W dniach 20 - 22 marca uczniowie przynosili do szkoły, za zgodą rodziców, książki, zabawki, układanki, maskotki, z których "już wyrośli". Wszystkie rzeczy były czyste, niezniszczone, w bardzo dobrym stanie. Za przyniesione rzeczy otrzymali specjalne kupony, które mogli wymienić na przedmioty przyniesione przez inne osoby.

          • Kiermasz wielkanocny

          • Od poniedziałku, czyli 27 marca zapraszamy na kiermasz wielkanocny. W świetlicy szkolnej możecie kupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów oraz ich rodziców.

          • Cyrk Szok

          • 24 marca naszą szkołę odwiedził cyrk Szok, który dostarczył nam wiele radości i pozytywnej energii.

          • "Warszawska Syrenka" - eliminacje gminne

          • 16 marca w Brańszczyku odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Amelia Gałka, natomiast III miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Zuzanna Lewandowska. Obydwie dziewczynki wezmą udział w etapie powiatowym 4 kwietnia.

            Uczennice do konkursu przygotowywały panie Jolanta Nasiadka i Dominika Komor

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

          • Uczeń naszej szkoły Michał Iwański z klasy VII brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w eliminacjach gminnych w OSP w Brańszczyku i zajął zaszczytne II miejsce!!!

            Turniej miał na celu popularyzację wśród młodych ludzi znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz nabycie umiejętności postępowania w przypadku wybuchu pożaru.

            Ucznia do konkursu przygotowywała pani Alina Obudzińska.

            Michał Gratulujemy!

          • Warto czytać - spotkanie z p. Ewą Wyrębek

          • ,,Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiągnie".

            Janusz Korczak

            Uczniowie klasy V w ferie zimowe, wieczory umilali sobie na czytaniu wybranej pozycji książkowej, uprzednio wypożyczonej w szkolnej bibliotece. Następnie na zajęciach z wychowawcą i zaproszonym gościem: Panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie Ewą Wyrębek, opowiadali na forum klasy o przeczytanych książkach. Każda z nich była ciekawa, warta wysłuchania.

            Dzieci stworzyły także ilustrację do przeczytanych pozycji, za które otrzymywały drobne upominki.

            Pani Dyrektor przybliżyła nam pracę bibliotekarza, opowiedziała również o tym, dlaczego czytanie jest ważne i jakie korzyści z tego płyną. Pouczyła jak dbać o książki.

            Zajęcia miały na celu promowanie wśród dzieci czytania, jako sposobu na ich rozwój, kształcenie i zdobywanie wiedzy.

            Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za ciekawą lekcję i zaproszenie do siedziby GBP w Goworowie, na kolejne zajęcia, z którego chętnie skorzystamy.

          • Witaj wiosno!

          • 21 marca powitaliśmy wiosnę. Dzień ten spędziliśmy inaczej niż zwykle. Uczniowie klas młodszych "0" - III: wykonali portrety Pani Wiosny, przygotowali wiosenne kanapki oraz sałatkę owocową, uczestniczyli w Wiosennym Turnieju Sportowym połączonym z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa. 

            Uczniowie klas IV - VIII również tworzyli portrety Pani Wiosny, przygotowali sałatki owocowe i kanapki, wzięli udział w zabawie "Graj w zielone", z okazji Dnia Poezji czytali wiersze o tematyce wiosennej oraz rozegrali mecze piłki nożnej.

            Miłym uzupełnieniem tego dnia było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.